اخبار

جدیدترین ها

مجمع عمومی عادی سالانه

05 تیر 1400 - 0 2294
مجمع عمومی عادی سالانه
مجمع عمومی عادی سالانه

افرانت به هر سهم خود  ٧٠٠ ریال سود داد

سود قبل از مالیات سال ۹۹ به فروش افرانت ۵۷ درصد می باشد که نسبت به سال ۹۸ از رشد ۷۳درصدی برخوردار است؛ این روند رو به رشد نشان می دهد افرانت با تمرکز برروی خدمات با حاشیه سود بالا توانسته در سال گذشته پرتفولیوی بهتری ایجاد کند.

 مهندس فریبرز باذرجانی، مدیرعامل شرکت افرانت در مجمع عمومی سالانه این شرکت که به صورت آنلاین برگزار شد، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های افرانت براساس چشم انداز خود تا سال ۱۴۰۴ ارائه کرد و گفت: سود خالص افرانت در سال ۹۹ حدود ۶۵ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۸ از رشد ۷۱ درصدی برخوردار بوده است.

وی گفت: با عملکرد مناسب افرانت در بخش سرمایه گذاری، موفق شدیم سود عملیاتی شرکت به فروش را در سال ۹۹ به ۵۵ درصد برسانیم تا آنجا که امروز این رقم نسبت به سال گذشته رشد ۷۱ درصدی را نشان می دهد.

وی درباره تفکیک درآمدهای این شرکت گفت: افرانت از محل خدمات دیتاسنتر  و ابری بیش از ۸۵ میلیارد تومان و از محل فروش پهنای باند ۶۱ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

مدیر عامل افرانت گفت: این شرکت در سال ۹۹ موفق شد ۱۴۷ میلیارد تومان درآمد عملیاتی کسب کند که با توجه به درآمد عملیاتی ۱۳۲ میلیارد تومانی سال ۹۸  رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرد.

مهندس باذرجانی همچنین از تصمیم افرانت برای سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی در طول ۵ سال در حوزه های مختلف مانند خدمات دیتاسنتر، ابری و پهنای باند خبر داد و پیش‌بینی کرد این سرمایه‌گذاری، حدود ۳ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی برای افرانت در طول ۵ سال آینده را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل افرانت درباره حمایت و سرمایه‌گذاری برروی شرکت های استارتاپ‌ نیز گفت: رویکرد ما در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است و با این نگاه ارایه خدمات ویژه و همکاری های مشترک با شرکت های استارتاپ و دانش بنیان فعال در بخش ICT کشور را در برنامه خود داریم.

این در حالی است که سهامدارن عمده افرانت در مجمع عمومی عادی سالیانه با توجه به عملکرد مناسب این شرکت تصمیم گرفتند حدود ۷۰ درصد سود این شرکت در سال ۹۹ را میان سهامداران تقسیم کنند. بدین ترتیب افرانت به هر سهم خود ۷۰۰ ریال سود داد.